RSS Kanalımıza Abone Olun

Dijital Pazarlama Çözümleri

Dijital pazarlama için yapabileceğimiz tanım kısaca web sitesi, sosyal medya hesapları, e-mail marketing, internet reklamları ve arama motoru optimizasyonu gibi temel öğelerden oluşan ve müşterilerimizin internet üzerinden ürün ve hizmetlerini pazarlamasına, işlerini geliştirmesine yardımcı olmak için yapılan dijital çalışmaların bütünüdür.

Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi TasarımıWeb Sitesi tasarımı bir dijital pazarlama çalışmasının merkezi konumunda yer almaktadır. Ürün ve/veya hizmet sattıran birincil platform bir firmanın web sitesidir. Bu yüzden içeriği çok iyi hazırlanmalı, görünümüyle müşterinin kurumsal kimliğine paralel olmalı ve arama motorlarının yayınladığı web yöneticisi yönergelerine uygun teknik altyapılar ile tasarlanmalıdır. Bu şekilde arama motoru sonuçlarından istenilen performansı elde etmek için site üzeri gerekli optimizasyon yapılabilmelidir. Aynı zamanda web siteniz HTML 5 ve CSS 3 teknolojilerini kullanmalı; tablet ve akıllı cihazlar üzerinde kendi görünümünü yenileyebilmelidir. Kısaca responsive mantıkta tasarlanmalıdır. Böylelikle yakın gelecekte daha artacak mobil kaynaklı ziyaretçi trafiğini kaçırmamış olacaksınız.

Web tasarım hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Arama motoru sonuçlarında görüntülenmek kadar sosyal medya’dan gelecek trafiği de göz ardı etmemek gerekmektedir. Günümüzde ortalama bir şekilde sosyal medya hesaplarını kullanan bir firmanın web trafiğinin %10’unu sosyal medyadan gelen trafik oluşturmaktadır.

Sosyal medya yoluyla web sitenizin trafiğini %10 artırabildiğiniz gibi hedef kitleniz sizi sosyal medyada gördüğünde bir kez daha hatırlayacaktır. Ayrıca sosyal medya için ayrı bir iletişim stratejisi kurup, kitlenizle birebir iletişim de kurabilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu
Sitenizin arama motorunda hedef anahtar kelimelerle hakettiğiniz sıralarda çıkması için gerekli çalışmalardır. Bu çalışmalar site içi ve site dışı olarak ayrılmaktadır. Site içi arama motoru optimizasyonu sitenizin tasarımı aşamasında yapıldığı gibi devam eden sürelerde de bu çalışmanın takibatı yapılmalıdır. Bununla birlikte site dışında gerçekleştirilecek arama motoru optimizasyonu ile site dışarısında yaratılacak buzz sizi arama sonuçlarında daha üst sıralara taşıyacaktır. Sadece site dışı optimizasyonu sizi birinci sırayı vaat eden, köprü altı firmalarla BlackHat SEO olarak isimlendirdiğimiz şekilde değil; hakettiğiniz arama sonuçlarına ulaşmak için WhiteHat SEO olarak güvenilir firmalar ile yapılması gereken bir çalışmadır. Unutulmamalıdır ki güvenilir olmayan firmalar ile yapılacak BlackHat SEO çalışmaları size avantajdan çok dezavantaj getirecektir. Hatta sitenizin arama motorları tarafından banlanma (yasaklanma) riskini de barındırır.

Arama motoru optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

İnternet Reklamları

İnternet Reklamları
SEM (Arama Motorları Pazarlama) ve İçerik ağı reklamları ile sitenizin trafiğini uygun bütçelerle arttırabilir ve sitenizden bulabileceğiniz müşteri sayısını katlayabilirsiniz. Ancak SEM ve İçerik ağı reklamları açık artırma usulü ile çalışmaktadırlar. Dolayısıla amatörce hazırlanmış bir kampanya size bütçe kaybettireceği gibi dönüşüm oranınızı da düşürecektir. Sürekli bir reklam veren olarak reklam kalite puanınızı arttırmanız bütçelerinizin de düşmesine ve reklamlarınızın erişim oranının artmasına sebep olacaktır. Reklam bütçenizi profesyönelce yönetmek ve bütçelerinizi optimize etmek için FirmaMentum gibi profesyönel firmalarla çalışmak avantajına olacaktır.

İnternet reklamları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Copyright 2017 Firmamentum